SENARAI NAMA, ALAMAT DAN NO TELEFON/FAX
KERAJAAN NEGERI (BAHAGIAN KERAJAAN TEMPATAN)

SUK Negeri : [ Semua SUK | Johor | Kedah | Kelantan | Melaka | N.Sembilan | Pahang | P.Pinang | Perak | Perlis | Selangor | Terengganu | Sabah | Sarawak | W.Persekutuan ] : [ Senarai PBT ]
Negeri | Kod MySMS
ALAMAT SUK / NO. TEL / NO. FAX
KPSU (KT)
PSU (KT)
Johor
SUKJOHOR
Y.B. Dato' Haji Obet bin Tawil

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri Johor
Aras 3, Bangunan Dato' Jaafar Muhammad, Kota Iskandar
79503 Nusajaya
Tel : 072666070/71
Fax : 072909955/2906111/2908077
URL : www.johordt.gov.my/sukj
E-mel : sukjkorporat@yahoo.com.my
Haji Mohd Khir Johari bin Salleh
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 072666380
Fax : 072909290/91
E-mel : mkhir@gmail.com

Rudy Rizal bin Mohd. Hanafi
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 07-266 6393
Fax : 07-290 9290
E-mel : rudy@johor.gov.my
Kedah
SUKKEDAH
Y.B. Dato' Seraja Setia Dato' Paduka Haji Rasli Bin Basir

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Blok A, Aras 2, Wisma Darul Aman
05503 ALOR SETAR
Tel : 04-7301957
Fax : 04-7302240/7310467
URL : www.kedah.gov.my
E-mel : ptmk@kedah.gov.my
Encik Armishah bin Siraj
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-700 7010
Fax : 04-730 2240
E-mel : armishah@kedah.gov.my

Pembantu Khas : Pn. Fazliana binti Sahak
Puan Rizawati bt Mohamad@Ramli
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-700 7117
Fax : 04-730 2240
E-mel : rizawati@kedah.gov.my
Kelantan
SUKKELANTAN
Y.B. Dato' Dr. Hj. Zainuddin bin Ibrahim

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Blok 2, Tingkat 1, Kota Darul Naim
15503 Kota Bharu
Tel : 09-748 3414
Fax : 09-744 3164
URL : www.kelantan.gov.my
Haji Ruslan bin Haji Hassan
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09-744 0477
Fax : 09-747 3293
E-mel : ruslan@kelantan.gov.my

PA : Nora binti Abdullah
Encik Mohd Arman bin Zulkifli
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09-748 5667
Fax : 09-747 3293
E-mel : mohdarman@kelantan.gov.my
Melaka
SUKMELAKA
YB. Datuk Wira Omar bin Kaseh

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Aras 4, Blok Temenggung, Jabatan Ketua Menteri,Bangunan Seri Negeri, Jalan Gapam
75450 Ayer Keroh
Tel : 06-230 7221
Fax : 06-322 8350
URL : www.melaka.gov.my
E-mel : ismai_sl@melaka.gov.my
Encik Saiful Hazwa bin Kipli
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 06-230 7540
Fax : 06-233 1297
E-mel : saifulhazwa@melaka.gov.my

Muhammad Shahrul Hafidz bin Ab. Rahim
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 06-230 7541
Fax : 06-233 1297
E-mel : shahrulhafidz@melaka.gov.my
YB. Dato' Mat Ali bin Hasan

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri Sembilan
Blok D, Tingkat 4 Wisma Negeri
70503 Seremban
Tel : 06-763 2041(T) / 06-765 9911 (P)
Fax : 06-767 3728
URL : www.ns.gov.my
E-mel : matali@ns.gov.my
Puan Hanis Huzaira binti Abdul Hanan
Ketua Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 06 - 765 9851
Fax : 06-764 0815
E-mel : hanis@ns.gov.my

Puan Nooraishahtun binti Ibrahim
Penolong Setiausaha Kerajaan Negeri
Tel : 06-765 9858
Fax : 06-764 0815
E-mel : aishahtun@ns.gov.my
Pahang
SUKPHG
YB. Dato' Mohamad Safian bin Ismail, DSAP., DIMP., AAP., AMP

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Blok A, Tingkat 2, Wisma Sri Pahang
25503 Kuantan
Tel : 09-512 6601
Fax : 09-515 6106
URL : www.pahang.gov.my
E-mel : ss@pahang.gov.my
Puan Norliza binti Mohamed Ali
Setiausaha Bahagian
Tel : 09-515 7116
Fax : 09 - 516 1544
E-mel : norliza@pahang.gov.my

En. Sharifful Hakim bin Suman
PSU
Tel : 09 - 515 6371
Fax : 09 - 516 1544
E-mel : sharifful.hakim@pahang.gov.my
P.Pinang
SUKPP
YB. Dato' Farizan bin Darus

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Unit Perumahan & Kerajaan Tempatan Paras 25,KOMTAR
10503 PULAU PINANG
Tel : 04-261 5613 (T) 04-650 5150
Fax : 04-261 8618
URL : www.penang.gov.my
E-mel : jamal@penang.gov.my
En Oon Lai Khuan
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04- 650 5426
Fax : 04-261 6402
E-mel : oonlk@penang.gov.my

Puan Nurhafiza binti Ahmad
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04- 650 5374
Fax : 04-264 6402
E-mel : nurhafiza@penang.gov.my
Perak
SUKPERAK
YB. Dato' Abdul Puhat bin Mat Nayan

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
(Bahagian Kerajaan Tempatan)
Aras B, Bangunan Perak Darul Ridzuan,
Jalan Panglima Bukit Gantang Wahab
30000 Ipoh
Tel : 052531957
Fax : 052545323
URL : www.perak.gov.my
E-mel : ybsuk@perak.gov.my
En. Mohd Zakuan bin Haji Zakaria
Setiausaha Bahagian (Kerajaan Tempatan)
Tel : 05-522 5830
Fax : 05-253 3969
E-mel : mzakuan@perak.gov.my

Puan Rohainun binti Rasdi
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 055225845
Fax : 052533969
E-mel : rohainun@perak.gov.my
Perlis
SUKPERLIS
YB. Dato' Azizan bin Hamid

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
(Bahagian Kerajaan Tempatan) Ibu Pejabat Kerajaan Negeri
01990 Kangar
Tel : 04-976 1777
Fax : 04-976 3555
URL : www.perlis.gov.my
Pn. Fatimah bt Hassan
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-970 2148
Fax : 04-976 0572
E-mel : fatimah_56@yahoo.com.my

Encik Shaiful Rizal bin Mohd Sukri
Penolong Setiausaha
Tel : 04 - 970 2146
E-mel : syaiful@perlis.gov.my
Selangor
SELANGOR
Y.B. Dato' Haji Mohammed Khusrin Bin Haji Munawi

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Ibu Pejabat Kerajaan Selangor, Tingkat 14 - 19, Bangunan Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah (SSAAS)
40503 Shah Alam
Tel : 03-5544 7042
Fax : 03-5510 3062
URL : www.selangor.gov.my
E-mel : ramli@selangor.gov.my
Encik Mohd Sayuthi bin Bakar
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 03 - 5519 2348
Fax : 03-5510 1748
E-mel : sayuthi@selangor.gov.my

En. Nazrin Izwan b. Mohd
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 03 - 5544 7093
Fax : 03-5510 1748
E-mel : nazrin@selangor.gov.my
Terengganu
SUKTGANU
YB. Dato' Haji Mazlan bin Ngah

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Tingkat 15, Wisma Darul Iman
20503 Kuala Terengganu
Tel : 09-623 1957 samb. 6500 (P) / 09-623 3336(DL)
Fax : 09-623 1990
URL : www.terengganu.gov.my
E-mel : ss@terengganu.gov.my
Tuan Haji Wan Mohamad Lotfi bin Wan Ismail
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09 - 623 1957/627 6472
Fax : 09 - 624 6125
E-mel : kpsukt@terengganu.gov.my

Pn. Afnida Aini bt Alwi
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09-623 1957-6473
Fax : 09-624 6125
E-mel : afnidaaini@terengganu.gov.my
Sabah
SUKSABAH
Y.Bhg. Datuk Abidin Madingkir

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Jabatan Ketua Menteri
88502 Kota Kinabalu
Tel : 088-256 744
Fax : 088-234 076
URL : www.sabah.gov.my
E-mel : ujang.sulani@sabah.gov.my
Encik Rayman Loudrize
Timbalan Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 088 - 256 002
Fax : 088-236 177
E-mel : rayman.loudrize@sabah.gov.my



Sarawak
SUKSRWK
Dr. Penguang Manggil

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Tingkat 20, Wisma Bapa Malaysia Petra Jaya
93502 Kuching
Tel : 082-319 614
Fax : 082-311 216
E-mel : ganiugu@sarawaknet.gov.my
Puan Susan Loh
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 082-319 602
Fax : 082-311 216
E-mel : susanl@sarawaknet.gov.my





Aras 1 - 4, Blok 2
Menara PjH, Presint 2
62100 Putrajaya
Tel : 03 - 8889 7874
Fax : 03 - 8889 4948
URL : www.kwp.gov.my
Encik Makhtar bin Mohamed
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 03 - 8889 7830/8889
Fax : 03 - 8888 9140
E-mel : makhtar@kwp.gov.my



Jumlah SUK : 14