SENARAI NAMA, ALAMAT DAN NO TELEFON/FAX
KERAJAAN NEGERI (BAHAGIAN KERAJAAN TEMPATAN)

SUK Negeri : [ Semua SUK | Johor | Kedah | Kelantan | Melaka | N.Sembilan | Pahang | P.Pinang | Perak | Perlis | Selangor | Terengganu | Sabah | Sarawak | W.Persekutuan ] : [ Senarai PBT ]
Negeri | Kod MySMS
ALAMAT SUK / NO. TEL / NO. FAX
KPSU (KT)
PSU (KT)
Johor
SUKJOHOR
Y.B. Dato' Haji Ismail bin Karim

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri Johor
Aras 2, Bangunan Dato' Abdul Rahman Andak, Kota Iskandar
79503 Nusajaya
Tel : 072666070 / 072666071
Fax : 07-2908077 / 07-2909955
URL : www.johordt.gov.my/sukj
E-mel : sukpengurusan@johor.gov.my
Haji Mohd Khir Johari bin Salleh
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 072666380
Fax : 072909290
E-mel : mkhir@gmail.com

PA: Pn. Zahiti bt. Muhammad Hamdi
Nurul Farahdila binti Jaafar
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 07-2666393
E-mel : farahdila@johor.gov.my
Kedah
SUKKEDAH
YB. Dato’ Paduka Haji Mohd Puat Bin Haji Mohd Ali

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Aras 4, Blok B, Wisma Darul Aman
05503 Alor Setar
Tel : 04-7301212
Fax : 04-7744166
URL : www.kedah.gov.my
E-mel : suk@kedah.gov.my
Abdul Gafar Bin Yahya
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-7304008
Fax : 04-7302240
E-mel : abdgafar@kedah.gov.my

Pembantu Khas : Pn. Fazliana binti Sahak
Amal Binti Zubir
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-7304722
E-mel : amal@kedah.gov.my
Kelantan
SUKKELANTAN
YB Dato' Haji Mohd Faudzi Bin Haji Che Mamat

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Blok 2, Tingkat 1, Kota Darul Naim
15503 Kota Bharu
Tel : 09-7483414
Fax : 09-7477105
URL : www.kelantan.gov.my
E-mel : suk@kelantan.gov.my
Hazmi Bin Abdul Hamid
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09-7440477
Fax : 09-7473293
E-mel : hah6001@gmail.com / hazmi@kelantan.gov.my

KOSONG
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09-7481957 samb. 2013
Fax : 09-7473293
E-mel : bhgkt@kelantan.gov.my
Melaka
SUKMELAKA
YB Datuk Wira Hj. Naim bin Abu Bakar

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Aras 3, Blok Bendahara, Seri Negeri, Hang Tuah Jaya
75450 Ayer Keroh
Tel : 06-3333333 (AM) / 06-2307221 (PA)
Fax : 06-2328350
URL : www.melaka.gov.my
E-mel : naim@melaka.gov.my
Mohd Fairul Zaman bin Abdul Manan
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 06-2307541 / 7540
Fax : 06-2331297
E-mel : fairul@melaka.gov.my

Muhammad Shahrul Hafidz bin Ab. Rahim
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 06-2307454
Fax : 06-2331297
E-mel : shahrulhafidz@melaka.gov.my
YB. Dato' Mat Ali bin Hasan

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri Sembilan
Tingkat 5 Blok S Wisma Negeri
70503 Seremban
Tel : 06-7659900
Fax : 06-7617386
URL : www.ns.gov.my
E-mel : matali@ns.gov.my
Puan Hanis Huzaira binti Abd. Hanan
Ketua Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 06-7659851
Fax : 06-7659043
E-mel : hanis@ns.gov.my

Siti Fatimah Zaharah Binti Yahaya
Penolong Setiausaha
Tel : 06-7659856
E-mel : sfatimah@ns.gov.my
Pahang
SUKPHG
Dato' Sri Muhammad Safian bin Ismail

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Blok A, Tingkat 2, Wisma Sri Pahang
25503 Kuantan
Tel : 09-5126601
Fax : 09-5126106
URL : www.pahang.gov.my
E-mel : ss@pahang.gov.my
Mohd Faizal bin Jaafar
Setiausaha Kerajaan Tempatan
Tel : 09-5157 116
Fax : 09- 5134742
E-mel : faizal@pahang.gov.my

PA: Nur Azam Sai'aidah bt Mat Kamin TEL: 09-5126622 FAX: 09-516 1544
Mohd Fadzlee bin Mat Yassin @ Adnan
Penolong Setiausaha Kerajaan Tempatan (PK)
Tel : 09-5126648
E-mel : mfadzlee@pahang.gov.my
P.Pinang
SUKPP
YB. Dato' Farizan bin Darus

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Unit Perumahan & Kerajaan Tempatan Paras 25, Komtar
10503 Pulau Pinang
Tel : 04-6505150
Fax : 04-2634940
URL : www.penang.gov.my
E-mel : farizandarus@penang.gov.my
Vishantini A/P Kanasan
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-6505379/5365/5659
Fax : 04-2616402
E-mel : vishantini@penang.gov.my

Mohd Lokman Hakin Bin Syed Sultan
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-6505426
E-mel : lokmanhakim@penang.gov.my
Perak
SUKPERAK
YB. Dato' Abdul Puhat bin Mat Nayan

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
(Bahagian Kerajaan Tempatan)
Aras 1, Bangunan Perak Darul Ridzuan,
Jalan Panglima Bukit Gantang Wahab
30000 Ipoh
Tel : 05-2095229 / 05-2095000 (am)
Fax : 05-2545323 / 05-2555026 (am)
URL : www.perak.gov.my
E-mel : ybsuk@perak.gov.my
Emy Sazri Bin Mohd Isa
Setiausaha Bahagian (Kerajaan Tempatan)
Tel : 05-2095000 samb. 5840
Fax : 05-2533969
E-mel : sazri@perak.gov.my

Hajjah Rohainun Binti Rasdi
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 05-2095000 samb. 5845
E-mel : rohainun@perak.gov.my
Perlis
SUKPERLIS
YB. Tuan Romli Bin Dai

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
(Bahagian Kerajaan Tempatan) Ibu Pejabat Kerajaan Negeri
01990 Kangar
Tel : 04-976 1777
Fax : 04-976 3555
URL : www.perlis.gov.my
Muhammad Nizam Bin Jamaludin
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 04-9731877
Fax : 04-9760572
E-mel : nizamjamaludin@perlis.gov.my

Nor Shahida Binti Baharin
Penolong Setiausaha
Tel : 04-9731866
E-mel : norshahida@perlis.gov.my
Selangor
SELANGOR
Y.B. Dato' Haji Mohammed Khusrin Bin Haji Munawi

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Ibu Pejabat Kerajaan Selangor, Tingkat 19, Bangunan Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah (SSAAS)
40503 Shah Alam
Tel : 03-55447000 samb. 7042
Fax : 03-55103062
URL : www.selangor.gov.my
E-mel : suk@selangor.gov.my
Mas Sakdah Binti Kamaruzzaman
Timbalan Pengarah (Memangku)
Tel : 03-55447102
Fax : 03-55101748 / 55130223
E-mel : mas.sakdah@selangor.gov.my

Norpipah binti Yaamin (PA) norpipah@selangor.gov.my 03-55447102
Norkhairunnisa binti Abdullah
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 03-55212325
E-mel : norkhairunnisa@selangor.gov.my
Terengganu
SUKTGANU
YB Dato' Haji Osman bin Muda

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Tingkat 15, Wisma Darul Iman
20503 Kuala Terengganu
Tel : 09-6231957 samb. 6500 (PA) / 09-6233336
Fax : 09-6251990 / 09-6242244
URL : www.terengganu.gov.my
E-mel : ss@terengganu.gov.my
Tuan Hj Mat Azmi bin Arshad
Ketua Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09-6276472
Fax : 09-6251990
E-mel : kpsukt@terengganu.gov.my / bkt@terengganu.gov.my

Hj Khairil Anuar b. Sheikh Mahmood
Penolong Setiausaha (Kerajaan Tempatan)
Tel : 09-6276473
E-mel : khairilanuar@terengganu.gov.my
Sabah
SUKSABAH
YB Tan Sri Datuk Seri Panglima Sukarti Wakiman

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Jabatan Ketua Menteri, Tingkat 6, Wisma Innoprise, Teluk Likas
88817 Kota Kinabalu
Tel : 088-328000
Fax : 088-328209
URL : www.sabah.gov.my
E-mel : sukarti.wakiman@sabah.gov.my






Sarawak
SUKSRWK
Dr. Penguang Manggil

Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Tingkat 20, Wisma Bapa Malaysia Petra Jaya
93502 Kuching
Tel : 082-440127 / 440222 / 440333
Fax : 082-441677
E-mel : mmag@sarawak.gov.my






Datuk Seri Adnan bin Hj Md Ikshan

Aras G-7, Blok 2
Menara Seri Wilayah, Presint 2
62100 Putrajaya
Tel : 03-88897873
Fax : 03-88897922
URL : www.kwp.gov.my
E-mel : adnan@kwp.gov.my
Mahadi bin Sukarno
Ketua Penolong Setiausaha Kanan
Tel : 03-88897879
E-mel : mahadisukarno@kwp.gov.my

Mohd Rizuan bin Md Drus
Penolong Setiausaha
Tel : 03-88897897
E-mel : rizuan@kwp.gov.my
Jumlah SUK : 14